Պետական պարտատոմսերի բորսայական շուկա
Հայաստանի ֆոնդային բորսայում  սեպտեմբերին տեղի ունեցած պետական պարտատոմսերի տեղաբաշխման աճուրդների ընդհանուր ծավալը կազմել է ավելի քան 34.8 մլրդ ՀՀ դրամ:
ՄԱՆՐԱՄԱՍՆԵՐ
Հայաստանի ֆոնդային բորսայում սեպտեմբերի 10-ին տեղի է ունեցել ավելի քան 22․8 մլրդ դրամ ընդհանուր ծավալով պետական պարտատոմսերի տեղաբաշխման աճուրդ։
«Հայաստանի էլեկտրական ցանցեր» ՓԲԸ կանաչ պարտատոմսերը ցուցակվել են Հայաստանի ֆոնդային բորսայում
Սեպտեմբերի 3-ին և 12-ին ցուցակվել են «ՀԷՑ» ՓԲ ընկերության համապատասխանաբար HELCB2 և HELCB3 բորսայական հապավումները կրող ընդհանուր 60 մլն ԱՄՆ դոլար անվանական ծավալով արժեկտրոնային պարտատոմսերը։ Նշված պարտատոմսերի անվանական արժեքը 100 ԱՄՆ դոլար է, իսկ տարեկան արժեկտրոնային եկամտաբերությունը՝ 7․25%։ Պարտատոմսերը ցուցակվել են բորսայի պարտատոմսերի հիմնական (Abond) ցուցակում։
Ցուցակվել են «ԱՐԱՐԱՏԲԱՆԿ» ՓԲԸ պարտատոմսերը
Ցուցակվել են 5 մլն ԱՄՆ դոլար ծավալով պարտատոմսեր։ Պարտատոմսի անվանական արժեքը 25 ԱՄՆ դոլար է, իսկ արժեկտրոնի տոկոսադրույքը 5․75%։
Ցուցակվել են «Առաջին հիփոթեքային ընկերություն» ՈւՎԿ ՍՊԸ պարտատոմսերը
Ցուցակվել են 300 մլն ՀՀ դրամ ծավալով պարտատոմսեր 100,000 ՀՀ դրամ անվանական արժեքով և 11․8% արժեկտրոնի տոկոսադրույքով, ինչպես նաև 2 մլն ԱՄՆ դոլար ծավալով պարտատոմսեր 100 ԱՄՆ դոլար անվանական արժեքով և 7% արժեկտրոնի տոկոսադրույքով։
Ցուցակվել են «ԱԿԲԱ ԲԱՆԿ» ԲԲԸ պարտատոմսերը
Ցուցակվել են 1․4 մլրդ ՀՀ դրամ ծավալով պարտատոմսեր 100,000 ՀՀ դրամ անվանական արժեքով և 9․5% արժեկտրոնի տոկոսադրույքով, ինչպես նաև 3․6 մլն ԱՄՆ դոլար ծավալով պարտատոմսեր 100 ԱՄՆ դոլար անվանական արժեքով և 4․5% արժեկտրոնի տոկոսադրույքով։
«ԱՅԴԻ ԲԱՆԿ» ՓԲԸ պարտատոմսերը թույլատրվել են առևտրին Հայաստանի ֆոնդային բորսայում
Առևտրին են թույլատրվել 2․5 մլրդ ՀՀ դրամ ծավալով պարտատոմսեր։ Պարտատոմսի անվանական արժեքը 10,000 ՀՀ դրամ է, իսկ արժեկտրոնի տոկոսադրույքը 9․5%։
Ցուցակվել են «ԷՎՈԿԱԲԱՆԿ» ՓԲԸ պարտատոմսերը
Ցուցակվել են 3 մլրդ ՀՀ դրամ ծավալով պարտատոմսեր 10,000 ՀՀ դրամ անվանական արժեքով և 10․25% արժեկտրոնի տոկոսադրույքով, ինչպես նաև 15 մլն ԱՄՆ դոլար ծավալով պարտատոմսեր 100 ԱՄՆ դոլար անվանական արժեքով և 5․25% արժեկտրոնի տոկոսադրույքով։
Ցուցակվել են «ԻՆԵԿՈԲԱՆԿ» ՓԲԸ պարտատոմսերը
Ցուցակվել են ընդհանուր 10 մլն ԱՄՆ դոլար ծավալով INECBE և INECBF բորսայական հապավում կրող պարտատոմսեր, որոնց անվանական արժեքը 100 դոլար է, իսկ արժեկտրոնի տոկոսադրույքը` համապատասխանաբար 4․5% և 4․75%: Ցուցակվել են նաև 5 մլն եվրո ծավալով պարտատոմսեր՝ 100 Եվրո անվանական արժեքով և 3% արժեկտրոնի տոկոսադրույքով։