Մեգան Մարքլն ու արքայազն Հարին մրցանակ կստանան թագավորական ընտանիքում ռասիզմի դեմ պայքարի համար․ Mirror
Մեգան Մարքլը և արքայազն Հարին մրցանակ կստանան թագավորական ընտանիքում ռասիզմին դիմակայելու համար։ Այս մասին հայտնում է Mirror-ը։Սասեքսի դուքսն ու դքսուհին արժանացել են հեղինակավոր Ռոբերտ Քենեդիի «Հույսի ծածանք» մրցանակին ՝ «իշխանության կառուցվածքին» մարտահրավեր նետելու համար: Ջոն Քենեդիի զարմուհին ՝ Քերի Քենեդին, ով վարելու է մրցանակաբաշխությունը, ասել է, որ Մեգանն ու Հարրին համարձակ դիրքորոշում են արտահայտել միապետության դեմ ՝ իմանալով, որ արդյունքում իրենց արածն հավանության չի արժանանա:
«Մեգանը և Հարրին գիտեին, որ եթե նրանք դա անեն, կլինեն հետևանքներ, որ նրանք կօտարվեն, նրանք կկորցնեն իրենց ընտանիքը, իրենց դիրքն այս կառույցում, և որ մարդիկ իրենց կմեղադրեն դրա համար: Բայց նրանք ամեն դեպքում դա արեցին, քանի որ կարծում էին, որ չեն կարող ապրել իրենց հետ, եթե կասկածի տակ չառնեն այդ հեղինակությունը: Կարծում եմ ՝ նրանք հերոսություն դրսևորեցին ՝ դիմելով այս քայլին»,- Քերի Քենեդու խոսքերն է մեջբերում Mirror-ը։ Սասեքսի դուքսն ու դքսուհին մրցանակը կստանան դեկտեմբերի 6-ին Նյու Յորքում կայանալիք Ripple of Hope Gala-ում:Ավելի վաղ հաղորդվել էր, որ արքայազն Հարիի և Մեգան Մարքլի մասնակցությամբ ընթրիքի տոմսերը վաճառվում են 1 մլն դոլարով։