Ի ՞նչ է սպասվում 16.11.2023-ին
Նոյեմբերի 16-ին ժամը 10-ին կկայանա ԱԺ նիստ:
🟩 Ասուլիս քաղաքապետարանում
Նոյեմբերի 16-ին, ժամը՝ 10:30-ին, Երևանի քաղաքապետարանում քաղաքապետի տեղակալՍուրեն Գրիգորյանը կներկայացնի մայրաքաղաքում մեկնարկած ամանորյա տոնականձևավորման ու գեղարվեստական լուսավորման աշխատանքները:
🟩 Կայուն զարգացող նորաձևություն
Նոյեմբերի 16-ին, ժամը 19-ին բնապահպանական ակումբի շրջանակներում կլինիդասխոսություն «կայուն զարգացող նորաձևություն» կամ «էկոնորաձևություն» թեմայով։Բանախոս Տաթևիկ Հարությունյանը կներկայացնի, թե ինչ վնաս է հասցնում նորաձևությանինդուստրիան շրջակա միջավայրին։
🟩 Խաչատրյանի անվան 11-րդ միջազգային փառատոն
Նոյեմբերի 16-ին՝ ժամը 19։30-ինԱրամ Խաչատրյան համերգասրահում տեղի կունենաԽաչատրյանի անվան 11-րդ միջազգային փառատոնի բացման արարողությունը։Հայաստանի պետական սիմֆոնիկ նվագախմբի հետ ելույթ կունենա թավջութակահարՆարեկ Հախնազարյանը։ Համերգի ընթացքում կհնչեն Արամ Խաչատրյանիստեղծագործությունները։ Համերգը կղեկավարի դիրիժոր Ջանլուկա Մարչիանոն։
🟩 Դասախոսություն ազգային գրադարանում
Նոյեմբերի 16-ին՝ 14-ին, Հայաստանի ազգային գրադարանում տեղի կունենա հերթականհանրային դասախոսությունը, որը կներկայացնի բանաստեղծ, գրականագետ, սփյուռքագետԱրթուր Անդրանիկեանը: Բանախոսության թեման՝ «Բժշկության հոգեբանականներգործությունը գրականության մեջ»: Բանախոսը կանդրադառնա 8 հայ գրողների։ Մուտքնազատ է։
🟩 Վիկտոր Խանյանի ցուցահանդես
Երիտասարդ նկարիչ Վիկտոր Խանյանը նոյեմբերի 16-ին, ժամը 19-ին հրավիրում է իր` «Վիկտոր Խանյանի երջանիկ գույները» խորագրով ցուցահանդեսի բացմանը։ Երևան, Զաքյան փողոց 8 «ANIRI KASIA» ցուցասրահ։
🟩 «Կոկո» գեղարվեստական ֆիլմ
Նոյեմբերի 16 ին ժամը 19-ին Մոսկվա կինոթատրոնում կայանալու է «Կոկո» գեղարվեստական ֆիլմի փակ ցուցադրությունը։ Ֆիլմն արտադրված է 2023 թվականինԱՄՆում: Ֆիլմի ռեժիսոր Էնջլ Մարտիրոսյան: