Telegram-ի ստանդարտ գործառույթը վճարովի է դարձել
Telegram մեսենջերում ստեղծվել է վճարովի ստանդարտ գործառույթ, որը նախկինում հասանելի էր առանց բաժանորդագրության: Ըստ Telegram Info-ի, այժմ դուք կարող եք հաղորդագրություններ հրապարակել ալիքների անունից չաթերում միայն այն դեպքում, եթե վճարեք Premium բաժանորդագրության համար։
Ըստ օգտատերերի, ներկայումս բոլոր հաշիվները, առանց ակտիվացված Պրեմիում բաժանորդագրության, չեն կարող մեկնաբանություններում և խմբերում գրել ալիքի անունից, միայն իրենց անձնական հաշվի անունից: Գործառույթը նախկինում հասանելի էր առանց բաժանորդագրության:
Telegram-ի մշակողների թիմին մոտ կանգնած աղբյուրը հայտնել է, որ սպամերները չարաշահել են հնարավորությունը, և հենց դրա հետ է կապված, որ որոշում է կայացվել հատկությունը փոխանցել վճարովի բաժանորդագրության։«Ալիքի անունից մեկնաբանելը կազմում է խմբերի և մեկնաբանությունների սպամի մինչև 80%-ը: Խմբի ադմինիստրատորները խնդրեցին ամբողջությամբ անջատել այս գործառույթը, սակայն մենք որոշեցինք այն թողնել պրեմիում օգտատերերի համար ՝ ամբողջությամբ անջատելու փոխարեն», — բացատրեց նա: Ըստ աղբյուրի ՝ դա կնվազեցնի սպամի քանակը։