Ինչպես են ամերիկացի «հիջաբով մարդասպան»-ին ձերբակալել հայկական գյուղում. տեսանյութ
Մեծ Բրիտանիայի և Հյուսիսային Իռլանդիայի Թագավորության կողմից հետախուզվող կինն հայտնաբերվել է Պռոշյան գյուղում: ՆԳՆ ոստիկանության և Նաիրիի բաժնի ծառայողները հուլիսի 2-ին նրան ձերբակալել են: 44-ամյա Էյմի Բետրոն մեղադրվում է սպանության նախնական համաձայնության և ապօրինի հրազենի պահման մեջ:
Էյմի Բետրոն հետախուզվում էր Մեծ Բրիտանիայի Վեսթ Միդլենդսի ոստիկանության կողմից: Նրա դեմ մեղադրանք էր առաջադրված 2019 թվականի սեպտեմբերին Բիրմինգհեմում գործարարի վրա կրակելու փորձի համար: Դատարանում պարզվել է, որ նա քողարկվելու համար հիջաբ է կրել, բայց ատրճանակը խցանվել է:
Մոհամմեդ Ասլամը և Մոհամմեդ Նազիրը ճանաչվել են այս դավադրության մեղավորներ: Նրանք ենթադրվում է, որ վարձել են Բետրոյին սպանությունը կատարելու համար:
Կնոջ նկատմամբ խափանման միջոց է ընտրվել կալանքը: Նրա հայտնաբերման մասին տեղեկացվել է հետախուզումը նախաձեռնողին և դատախազությանը: