Binance բորսան կասեցրել է կրիպտոարժույթի սեփականատերերի գումարի դուրսբերումը
Կրիպտո փոխանակման խոշորագույն Binance-ը հայտարարեց հաճախորդների կողմից միջոցների դուրսբերման կասեցման մասին Ankr պլատֆորմի վրա հաքերային հարձակման պատճառով, որը Web3 ապակենտրոնացված ենթակառուցվածքի մատակարար է, որն օգնում է փոխազդել բազմաթիվ բլոկչեյնների հետ: Հարձակման մասին Twitter-ում հայտնել է Binance-ի ղեկավար Չանգպեն Չժաոն։ Նրա խոսքով, հնարավոր է, որ կոտրվել է Անկր ծառայությունը, ինչպես նաև «Հայը», որը նման է դրան։ Վերլուծությունը ցույց է տվել, որ մշակողի անձնական բանալին վտանգված է, և հաքերները թարմացրել են համակարգի խելացի պայմանագիրը վնասակար պայմանագրի: Zhao-ն նշել է, որ Binance-ը կասեցրել է դուրսբերումները: Սառեցված է մոտ 3 մլն դոլար, որը հաքերները փոխանցում են կրիպտոարժույթի կենտրոնացված բորսա ՝ հանելու նպատակով։
Հարձակման մասին հայտարարել է նաեւ Անկր հարթակը։
«Մեր aBNB թոքենը կոտրվել է, և մենք ներկայումս աշխատում ենք բորսաների հետ ՝ անմիջապես դադարեցնելու առևտուրը», — ասվում է ծառայության Twitter-ի իր պրոֆիլում: