Ի ՞նչ է սպասվում 25.10.2023-ին
Հոկտեմբերի 25-ին, ժամը 10-ին Ազգային ժողովում տեղի կունենա ԱԺ նիստ:
🟩 «Գթության խոհանոց» ծրագիր
Հոկտեմբերի 25-ին, ժամը 12-ին «Հուսո տուն» բարեգործական կենտրոնում տեղի կունենա«Գթության խոհանոց» ծրագրի 30-րդ հոբելյանական շրջանի բացման պաշտոնականարարողությունը։
🟩 Երևանյան 15-րդ միջազգային երաժշտական փառատոն
Աշխարհահռչակ օպերային երգիչ, տենոր Ռամոն Վարգասը առաջին անգամ մենահամերգովհանդես կգա Հայաստանի ազգային ֆիլհարմոնիկ նվագախմբի հետ, Երևանյան 15-րդմիջազգային երաժշտական փառատոնի շրջանակում՝ Էդուարդ Թոփչյանի ղեկավարությամբ: Համերգը կկայան հոկտեմբերի 25-ին, ժամը 19-ին «Արամ Խաչատրյան» համերգասրահում:
🟩 «ԱրմմոնոPlus» 7-րդ հանրապետական փառատոն
Հոկտեմբերի 25-ին ժամը 12-ին, «Արմենպրես» լրատվական գործակալության մամուլիսրահում կներկայացվի «ԱրմմոնոPlus» 7-րդ հանրապետական փառատոնիմանրամասները։
🟩 Հանդիպում ֆրանսիացի դերասանուհու հետ
Հոկտեմբերի 25-ին, ժամը՝ 14:30-ին, «Ազնավուր» հիմնադրամի նախաձեռնությամբ, ֆրանսիացի դերասանուհի Իզաբել Գայարը հանդիպում կունենա Երևանի Շառլ Ազնավուրիանվան մշակույթի և արվեստի պետական քոլեջի ուսանողների հետ:
🟩 Իտալական ֆիլմերի ցուցադրություն Ազգայինում
Հայաստանի ազգային գրադարանը ՀՀում Իտալիայի դեսպանատան հետ համատեղ սկսումէ իտալական ֆիլմերի ցուցադրությունների շարքը: Հոկտեմբերի 25-ին՝ 18:30-ին կցուցադրվինախագծի անդրանիկ ֆիլմը՝ իտալացի ժամանակակից ռեժիսոր, դերասան ԿլաուդիոԱմենդոլայի «Պինգվինի քայլը» կատակերգությունը։ Մուտքն ազատ է։
🟩 «Բասկետբոլի մեկնաբանի կարողությունների զարգացում» սեմինար
Հոկտեմբերի 25-ին ժամը 11-ին Հայաստանի Ֆիզիկական կուլտուրայի և սպորտի պետականինստիտուտում Հայաստանի պրոֆեսիոնալ բասկետբոլի լիգայի նախագահ Արա Պողոսյանըկանցկացնի սեմինար «Բասկետբոլի մեկնաբանի կարողությունների զարգացում» թեմայով։