Ի ՞նչ է սպասվում 19.09.2023-ին
🟩 Ընտանիքի անապահովության գնահատման նոր համակարգ
Սեպտեմբերի 19-ին ժամը 10-ին, Հոլիդեյ Ինն հյուրանոցում տեղի կունենա հատուկ քննարկումընտանիքի անապահովության գնահատման նոր համակարգի վերաբերյալ։ Աշխատանքի ևսոցիալական հարցերի նախարարության այս համակարգը միտված է լինելու ծայրահեղաղքատության հաղթահարմանը և աղքատության կրճատմանը:
🟩 Ջրային ռեսուրսների և հեղուկ թափոնների կայուն կառավարում
Սեպտեմբերի 19-ին ժամը 19-ին, Իսահակյան 18 հասցեում տեղի կունենաբնապահպանական ակումբի հերթական դասախոսությունը՝ «Ջրային ռեսուրսների և հեղուկթափոնների կայուն կառավարում» թեմայով։ Տեղերը սահմանափակ են։
🟩 Ապահովագրական իրավունք
Երևանի պետական համալսարանում տեղի կունենա սեմինար «Ապահովագրականիրավունք» թեմայով։ Բոլոր մանրամասները կներկայացնի Դավիթ Բակլաչյանը։
🟩 Հայ ժամանակակից երաժշտության VII փառատոն
Կոմիտասի անվան կամերային երաժշտության տանը սեպտեմբերի 19-ին ժամը 19-ին տեղիկունենա Հայ ժամանակակից երաժշտության VII փառատոնը։ Մուտքն ազատ է
🟩 «Անուշ» բեմադրություն
Հովհաննես Աբելյանի անվան պետական դրամատիկական թատրոնում սեպտեմբերի 19-ինժամը 18-ին կկայանա  Հովհաննես Թումանյանի «Անուշ» Պոեմ՝ մեկ գործողությամբ։
🟩 Ստեղծագործական երեկո ՆԱՄում
Սեպտեմբերի 19-ին՝ ժամը 19-ին, «Նարեկացի» արվեստի միությունում տեղի կունենաԱլեքսանդրա Բուռլակովայի՝ «Կյանքի գիծ» խորագիրը կրող ստեղծագործական երեկոն: Միջոցառման ընթացքում Ալեքսանդրա Բուռլակովան կներկայացնի իր հեղինակայինստեղծագործությունները՝ տեսացուցադրմամբ:
🟩 Խաչվերաց
Խաչվերացը Հայ Եկեղեցու 5 տաղավար տոներից մեկն է։ Ակունքներով այս տոնըպատմական է և վերաբերում է Հիսուս Քրիստոսի խաչափայտի ազատագրման հիշատակին։Սեպետմբերի 19-ին ժամը 14։30-ին ԵՊՀ 8-րդ մասնաշենքի բակում կտոնվի Խաչվերացը։