Երևանի և մարզերի մի շարք հասցեներում լույս չի լինի
«Հայաստանի էլեկտրական ցանցեր» փակ բաժնետիրական ընկերությունը տեղեկացնում է, որ հուլիսի 15-ին պլանային նորոգման աշխատանքներ իրականացնելու նպատակով ժամանակավորապես կդադարեցվի հետևյալ հասցեների էլեկտրամատակարարումը`
Քանաքեռ 6 փողոց 1 նրբանցք 2 առանձնատներ, Քանաքեռ 6 փողոց 1-34 առանձնատներ, Քանաքեռ 7 փողոց 1-37 առանձնատներ, Ֆանարջյան փ. 5/1-28, 48/7-52/7 առանձնատներ, թիվ 117 դպրոց, Սարկավագի փ. 42/2-42/14 առանձնատներ, Հասրաթյան փ. 15-40/3 առանձնատներ, Նոր Նորք 2-րդ զանգ.՝ Բագրևանդ-Մոլդովական փողոցների խաչմերուկի հարակից առանձնատներ, Մոլդովական փ. 49/93, 49/57 շենքեր և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդներ, Դավիթ Մալյան փ. 20 շենք և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդներ,
10։00-13:00 Ֆանտան, Ալափարս և Բջնի համայնքներ, «Բջնի» հանքային ջրերի գործարան, «Խորդանա» ՍՊԸ, «Կար-Կոր» գազալցակայան, «Յուքոմ», «Վիվա-ՄՏՍ», «Թիմ Տելեկոմ» ընկերությունների բջջային օպերատորների կայաններ և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդներ, 11։00-14։00 Բալահովիտ գյուղ մասնակի, 11։00-16։00 Աբովյան քաղաք՝ Սարալանջ թաղամաս մասնակի,
Գեղարքունիքի մարզ՝
10։30-16։30 Սևան քաղաք՝ Նաիրյան փ. 129-153 առանձնատներ, Նալբանդյան փ. 24-35 առանձնատներ, Սայաթ-Նովայի փ. 4-10 առանձնատներ, Սյունյաց փ. 13 առանձնատուն, «Գոմաձոր» թաղամաս մասնակի, Հեռուստակայան, «Մարս» կոոպերատիվ, «Էռլիան» ՍՊԸ, «Հայ Փոստ» ՓԲԸ, «ՏԷԱՄ» ՓԲԸ, Սևանի ոստիկանության բաժնի պահուստային սնուցում, «Կ. Մովսիսյան» տարածք և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդներ,
Շիրակի մարզ`
11:00-17:00 Աշոցքի տարածաշրջան՝ Ցողամարգ, Գոգհովիտ, Թորոսգյուղ, Արփենի գյուղեր, «Մանուշակ» մանկապարտեզ և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդներ,
09:30-12:00 Կավճուտ գյուղ: