New York Times. Մասկը մտադիր է Twitter-ի տարեկան եկամուտը հասցնել 26,4 միլիարդ դոլարի ՝ մինչև 2028 թվական
Ամերիկացի ձեռնարկատեր, SpaceX-ի և Tesla-ի հիմնադիր Իլոն Մասկը մտադիր է մինչև 2028 թվականը Twitter-ի տարեկան եկամուտը հասցնել 26,4 միլիարդ դոլարի։ Այս մասին հայտնում է РИА Новости-ն ՝ հղում անելով New York Times-ին։
Հրատարակությունը նշում է, որ Մասկն ասել է, որ պատրաստվում է սոցցանցի տարեկան եկամուտը ավելացնել ավելի քան հինգ անգամ ՝ «մինչև 2028 թվականը մինչև 26,4 միլիարդ դոլար»։ Հրատարակությունն ընդգծում է, որ 2021 թվականին ընկերության եկամուտը կազմել է 5 միլիարդ դոլար։
Հրատարակության մեջբերված փաստաթղթում ընդգծվում է, որ ձեռնարկատերը նախատեսում է եկամուտի առումով նվազեցնել Twitter-ի կախվածությունը գովազդից։ Նշվում է, որ Մասկի ենթադրությունների համաձայն ՝ 2028 թվականին գովազդը կկազմի ընդհանուր եկամտի մոտ 45%-ը (12 մլրդ դոլար), մինչդեռ 2020 թվականին եկամուտների մոտ 90%-ը ստացվել է գովազդով։ Բացի այդ, Մասկն ակնկալում է, որ Twitter-ի օգտատերերի թիվը մինչև 2028 թվականը կհասնի 931 միլիոնի։
Ավելի լավ տեղեկացրել էինք, որ ամերիկացի ձեռնարկատեր և Tesla ընկերության սեփականատեր Իլոն Մասկը 44 միլիարդ դոլարով գնել է Twitter սոցիալական ցանցը։