Ի ՞նչ է սպասվում 19.10.2023-ին
Հոկտեմբերի 19-ին ժամը 11-ին տեղի կունենա կառավարության հերթական նիստը։
🟩 Հայաստանի և Բելգիայի միջև տնտեսական հարաբերությունների մասին
Հոկտեմբերի 19-ին՝ ժամը 10։30-ին, «Արմենպրես» լրատվական գործակալության սրահումտեղի կունենա մամուլի ասուլիս։ Թեման՝ Հայաստանի և Բելգիայի միջև տնտեսականհարաբերությունների ամրապնդման և ընդլայնման նպատակով բելգիականընկերությունների պատվիրակության ժամանումն է Երևան։
🟩 «ԳարդմանՇիրվանՆախիջևան» համահայկական միության ստեղծում
Հոկտեմբերի 19-ին՝ ժամը 14-ին, «Արմենպրես» լրատվական գործակալության սրահում տեղիկունենա մամուլի ասուլիս։ Կներկայացվեն «ԳարդմանՇիրվանՆախիջևան» համահայկական միության ստեղծման նպատակներն ու իրականացվող աշխատանքները։
🟩 Արցախցիների ակցիա
Հոկտեմբերի 19-ին, ժամը 11-ին արցախցիները ակցիա կիրականացնեն Ֆրանսիայիդեսպանատան մոտ։
🟩 Ճապոնական ֆիլմերի 17-րդ փառատոնը Վանաձորում
Վանաձորի տեխնոլոգիական կենտրոնում հոկտեմբերի 19-ին, ժամը 16-ին կկայանաճապոնական «Արթուն» ֆիլմի ցուցադրությունը, Մուտքն ազատ է։
🟩 Հայ ժողովրդական երաժշտություն և կոմպոզիտորական արվեստ
Հոկտեմբերի 19-ին, ժամը 12-ին, ԵՊԿ Գյումրու մասնաճյուղի փոքր դահլիճում տեղի կունենահանդիպումդասախոսություն կոմպոզիտոր, երաժշտագետ, կոմիտասագետ ԱրթուրՇահնազարյանի հետ։ Հանդիպումը իրականացվում է Նարեկացի արվեստի միությանաջակցությամբ։
🟩 «Երջանիկ արքայզն» ընթերցանություն Քրիստինե Ալիխանյանի հետ
Loft Vanadzor-ում հոկտեմբերի 19-ին, ժամը 15-ին Հ. Աբելյանի անվ. պետ. թատրոնիդերասանուհի Քրիստինե Ալիխանյանը ընթերցելու է «Երջանիկ արքայզնը» հեքիաթը։ Մուտքնանվճար և միայն «Նվիրիր կարդալու րոպեներ» ծրագրի շահառուների համար։