Ի ՞նչ է սպասվում 12.10.2023-ին
🟩 «Կրթությունը՝ առաջնահերթություն» միջոցառում
Հոկտեմբերի 12-ին, ժամը՝ 14-ին Էլիտ Պլազա բիզնես կենտրոնում տեղի կունենա«Կրթությունը՝ առաջնահերթություն» միջոցառումը։ Քննարկվելու է կրթության ապագանՀայաստանում։
🟩 Աշխատանքի տոնավաճառ արցախցիների համար
Գյումրու տեխնոլոգիական կենտրոնում հոկտեմբերի 12-ին ժամը 16-ին տեղի կունենաաշխատանքի տոնավաճառ արցախցիների համար։ Մարզում գործունեություն ծավալող միշարք ընկերություններ կներկայացնեն թափուր հաստիքները՝ ամենատարբեր ոլորտներում։
🟩 Տեղեկատվական հանդիպում
ՏՆԱԿ երիտասարդական կենտրոնում հոկտեմբերի 12-ին, ժամը 15։30-ին տեղի կունենանքննարկումներ միջազգային կրթության փորձագետների հետ։ Կխոսեն կրթական ևմշակութային փոխանակման հնարավորությունների ու Վայքում նոր կապեր ձեռք բերելումասին։
🟩 Հանրային դասախոսություն
Հոկտեմբեր 12-ին, ժամը 19-ին, Ավետ Ավետիսյան 47-ում հանրային դասախոսությունկանցկացնի Իրենա Պոպիաշվիլին։ Նրա հանրային դասախոսությունը կանցկացնի ԺԱԻումԱրվեստի դպրոցի և Թբիլիսի Kunsthalle-ի նախագծերի` արվեստի կրթությունը ևժամանակակից արվեստը Վրաստանում թեմայով։
🟩 Համերգ՝ նվիրված Իսպանիայի Ազգային օրվան
Հոկտեմբերի 12-ին ժամը 19-ին Արամ Խաչատրյան համերգասրահում տեղի կունենա  համերգ՝ նվիրված Իսպանիայի Ազգային օրվան։ Դիրիժոր՝ Դիեգո Մարտին Էչեբարիա:
🟩 «Մանչուկն ու Կառլսոնը»
Հովհաննես Աբելյանի անվան պետական դրամատիկական թատրոնում հոկտեմբերի 12-ինժամը` 14։00-ին և 16:00-ին տեղի կունենա «Մանչուկն ու Կառլսոնը» բեմադրությունը։
🟩 Ֆուտբոլային հանդիպու
Հոկտեմբերի 12-ին ժամը ժամը 20-ին կկայանա ԼատվիաՀայաստան ֆուտբոլայինհանդիպումը։ Այն կսպասարկի սլովենական մրցավարական անձնակազմը։