Ի ՞նչ է սպասվում 13.09.2023-ին
🟩 Հնարավո՞ր է փրկել Երեվանի ճարտարապետական դեմքը
Newmag-ն ու «ԱրտԲրիջ» սրճարանգրախանութը, սեպտեմբերի 13-ին, ժամը՝ 18.30 «ԱրտԲրիջ»-ում (Աբովյան 20) հրավիրում են քննարկման՝ Հնարավո՞ր է փրկել Երեվանիճարտարապետական դեմքը խորագրով: Հանդիպումը կանցկացնի Ճարտարապետությանտեսաբան, մոդեռնիզմի պատմության մասնագետ, պրոֆեսոր Կարեն Բալյանը:
🟩 «Սահմանադրական արդարադատության հարթակ» նախաձեռնություն
«Արմենիա Մարիոթ» հյուրանոցի «Տիգրան Մեծ» սրահում սեպտեմբերի 13-ին կկայանա«Սահմանադրական արդարադատության հարթակ» նախաձեռնության մեկնարկայինպաշտոնական միջոցառումը։ Միջոցառումը տեղի կունենա` ժամը 10-ից -14-ը։
🟩 «Փոքրահասակներին հայերենը որպես օտար լեզու ուսուցանելը»
Սեպտեմբերի 13-ին, ժամը 16-ին TEFL ծրագրի նախաձեռնությամբ Հայաստանի ամերիկյանհամալսարանում կանցկացվի սեմինար «Փոքրահասակներին հայերենը որպես օտար լեզուուսուցանելը» թեմայով: Սեմինարի հատուկ հյուրերն են Ուրուգվայի կրթական համակարգիփորձագետներ Խավիեր Փոլաթյանը և Ալդո Ռոդրիգեսը:
🟩 Հանդիպում միջազգային մասնագետ Տատյանա Կարպովայի հետ
Անի Պլազա Հյուրանոցում սեպտեմբերի 13-ին կկայանա Ռուսաստանի ֆիզիոթերապիայի ևբժշկական վերականգնողական ասոցիացիայի անդամ, բժիշկնյարդաբան, բազմազավակմայր՝ Տատյանա Վլադիմիրի Կարպովայի հետ։ Հանդիպումը կանցնի օնլայն հարթակով՝ ժամը10:30 մինչև 12-ը։
🟩 Հուշարձանի բացման արարողություն
Սեպտեմբերի 13-ին` ժամը 14-ին, Եռաբլուրում տեղի կունենա 44-օրյա պատերազմումզոհված Գևորգ Ներսեսյանի հուշարձանի բացման արարողությունը։
🟩 Շնորհանդես  Ավ. Իսահակյանի կենտրոնական գրադարանում սեպտեմբերի 13-ին, ժամը14-ին կկայանա Ձայն Արցախական, Ձայն հյուսիսային և Ձայն քերթողական XXI դարի հայգրականություն մատենաշարի երեք հատորների և Արցախի արձակը ներկայացող անգլերենգրքի շնորհանդեսը: Մուտքն ազատ է:
🟩 «Խատուտիկի գինի» Ռեյ Բրեդբըրի
Սոս Սարգսյանի անվան համազգային թատրոնում կկայանա «Խատուտիկի գինի» ՌեյԲրեդբըրի ներկայացում։ Սեպտեմբերի 13-ին, ժամը՝ 19-ին։ Վիպակն ինքնակենսագրական է։Իրադարձությունները ծավալվում են 1928թ. ամռանը երևակայական քաղաք Գրին Թաունումերկու եղբայրների, նրանց ընտանիքի, հարևանների և ընկերների հետ։