Արքայազն Ուիլյամը և Քեյթ Միդլթոնը սոցիալական ցանցերում թարմացրել են իրենց տիտղոսները
Արքայազն Ուիլյամը և Քեյթ Միդլթոնը փոխել են սոցիալական ցանցերի իրենց անվանումները։ Այս մասին հայտնում է People-ը։
Եղիսաբեթ 2-րդ թագուհու մահվան և Չարլզ թագավորին միապետի պաշտոնում ստանձնելու լուրերից հետո արքայազն Ուիլյամը և Քեյթ Միդլթոնը ավելացրել են իրենց նոր տիտղոսները սոցիալական ցանցերում։ Այժմ @KensingtonRoyal-ի Twitter-ի և Instagram-ի պաշտոնական հաշիվները պատկանում են «Քորնուոլի և Քեմբրիջի դուքսին և դքսուհուն»։ Արքայազն Ուիլյամը և Քեյթ Միդլթոնը նախկինում կրել են Քեմբրիջի դուքսի և դքսուհու տիտղոսները, որոնք նրանց շնորհել է Եղիսաբեթ II թագուհին իրենց հարսանիքի օրը ՝ 2011 թվականի ապրիլի 29-ին։ Սպասվում է, որ զույգը կժառանգի նաև Ուելսի արքայազնի և արքայադստեր տիտղոսները։ Սակայն այս կոչումը Ուիլյամին չի անցնի տատիկի մահից անմիջապես հետո, քանի որ այն պետք է փոխանցի նրան ինքնիշխանը։ Ինքը ՝ Չարլզ թագավորը, 9 տարեկանում մորից ստացել է Ուելսի արքայազնի տիտղոսը։
BRACKNELL, ENGLAND — SEPTEMBER 07: Prince George, Princess Charlotte and Prince Louis (C), accompanied by their parents the Prince William, Duke of Cambridge and Catherine, Duchess of Cambridge, arrive for a settling in afternoon at Lambrook School, near Ascot on September 7, 2022 in Bracknell, England. The family have set up home in Adelaide Cottage in Windsor’s Home Park as their base after the Queen gave them permission to lease the four-bedroom Grade II listed home. (Photo by Jonathan Brady — Pool/Getty Images)