Լիտվայի ավելի քան 200 ֆիրմաների սնանկացում է սպառնում
Սնանկացում է սպառնում Լիտվայի ավելի քան 200 տրանսպորտային ընկերության, որոնք այդ վիճակում են հայտնվել Ռուսաստանի դեմ ԵՄ պատժամիջոցների կապակցությամբ Կալինինգրադի մարզով բեռնային տարանցման կորստի պատճառով: Փորձագիտական կանխատեսման համաձայն? մինչեւ ընթացիկ տարվա վերջը փոքր եւ միջին տրանսպորտային ընկերությունների 5-ից մինչեւ 7 տոկոսը, որոնք չեն հասցրել վերակողմնորոշվել արեւելյանից դեպի այլ ուղղություններ կամ բավականաչափ ֆինանսական միջոցներ չեն ունեցել դրա համար, կարող են սնանակացած լինել:Նշված տոկոսներն իրական արտահայտությամբ նշանակում են, որ գործունեությունը դադարեցնել եւ շուկայից հեռնալ կարող է 208-ից մինչեւ 292 տրանսպորտային ընկերություն: Հիշեցննք, որ Լիտվան Կալինինգրադի մարզի իշխանությանն ծանուցել է, որ չի թույլատրելու իր տարածքով փոխադրել բեռներ, որոնք հայտնվել են ԵՄ պատժամիջոցների ներքո: Արգելքը վերաբերում է ինչպես երկաթուղուն, այնպես Էլ ավտոմոբիլային տրանսպորտին: