Նոր արշավ Խնայողության օրվան ընդառաջ․ IDBank
Խնայելը երբեմն բարդ է, հատկապես, երբ Ձեզ շրջապատում են նոր ու գրավիչ իրեր, նորաձև հագուստ կամ նորաբաց ռեստորաններ։
Սակայն երբ ունեք մեծ ու կարևոր նպատակ, խնայելն ուղղակի անհրաժեշտություն է դառնում։ IDBank-ի հետ էլ խնայելը հեշտ է ու շահավետ։
Խնայողության օրվան ընդառաջ, չխախտելով արդեն ավանդույթ դարձած ձևաչափը, IDBank-ը հայտարարում է նոր արշավի մասին։
2025թ․ հոկտեմբերի 31-ից մինչև 2026թ․ հունվարի 31-ը այն ֆիզիկական անձինք, որոնք չունեն IDBank-ում ՀՀ դրամով խնայողական հաշիվ և երբևէ չեն ունեցել, բանկի մասնաճյուղերում կամ Idram&IDBank հավելվածի միջոցով առաջին անգամ կբացեն ՀՀ դրամով խնայողական հաշիվ և կապահովեն նվազագույնը 400,000 ՀՀ դրամ օրական մնացորդ՝ խնայողական հաշիվների մնացորդների նկատմամբ 3 ամիս շարունակ կունենան տարեկան 6% տոկոսադրույք։
IDBank-ի հաճախորդների փորձառության կառավարման բաժնի ղեկավար Սեդա Ավագյանը նշեց, որ պարբերաբար իրականացնելով նմանատիպ արշավներ՝ ցանկանում են հաճախորդների մոտ խթանել գրագետ ու շահութաբեր խնայելու սովորությունը․ «Մեզ համար արդեն գեղեցիկ ավանդույթ է Խնայողության օրը նշել՝ մեր հաճախորդներին հաճելի անակնկալներ մատուցելով։ Այս արշավի շրջանակում էլ ևս մեկ անգամ հիշեցնում ենք խնայողական հաշիվ ունենալու կարևորությունն ու անհրաժեշտությունը», - ասաց Սեդա Ավագյանը։
Բացի սրանից, այն հաճախորդները, որոնք կմոտենան ու բանկում կբացեն խնայողական հաշիվ, բանկի կողմից կստանան խորհրդանշական անակնկալ-նվերներ։
Արշավին չեն կարող մասնակցել այն հաճախորդները, որոնք բանկում արդեն ունեն գործող կամ մինչև 2025թ․ հոկտեմբերի 30-ը ներառյալ ունեցել են ՀՀ դրամով խնայողական հաշիվներ։

However, when you have a big and important goal, saving becomes a necessity. With IDBank, saving is easy and profitable.
Ahead of Savings Day, and staying true to its now-traditional format, IDBank announces a new campaign.
From October 31, 2025, to January 31, 2026, individuals who do not have and have never had a savings account in AMD at IDBank, by opening a savings account in AMD for the first time through IDBank branches or via the Idram&IDBank app, and maintaining a minimum daily balance of 400,000 AMD, will receive an annual interest rate of 6% on their savings account balance for three consecutive months.
Seda Avagyan, Head of IDBank’s Customer Experience Management Unit, noted that by regularly organizing such campaigns, the bank aims to promote the habit of smart and profitable saving among customers:
“It has already become a pleasant tradition for us to celebrate Savings Day by giving our clients pleasant surprises. Within this campaign as well, we once again remind everyone of the importance and necessity of having a savings account,” said Seda Avagyan.
In addition, customers who visit the bank and open a savings account will receive symbolic gifts from the bank.
The campaign does not apply to customers who already have or have had (up to and including October 30, 2025), AMD savings accounts at the bank.