Նոր արշավ Խնայողության օրվան ընդառաջ․ IDBank
Խնայելը երբեմն բարդ է, հատկապես, երբ Ձեզ շրջապատում են նոր ու գրավիչ իրեր, նորաձև հագուստ կամ նորաբաց ռեստորաններ։
Սակայն երբ ունեք մեծ ու կարևոր նպատակ, խնայելն ուղղակի անհրաժեշտություն է դառնում։ IDBank-ի հետ էլ խնայելը հեշտ է ու շահավետ։
Խնայողության օրվան ընդառաջ, չխախտելով արդեն ավանդույթ դարձած ձևաչափը, IDBank-ը հայտարարում է նոր արշավի մասին։
2025թ․ հոկտեմբերի 31-ից մինչև 2026թ․ հունվարի 31-ը այն ֆիզիկական անձինք, որոնք չունեն IDBank-ում ՀՀ դրամով խնայողական հաշիվ և երբևէ չեն ունեցել, բանկի մասնաճյուղերում կամ Idram&IDBank հավելվածի միջոցով առաջին անգամ կբացեն ՀՀ դրամով խնայողական հաշիվ և կապահովեն նվազագույնը 400,000 ՀՀ դրամ օրական մնացորդ՝ խնայողական հաշիվների մնացորդների նկատմամբ 3 ամիս շարունակ կունենան տարեկան 6% տոկոսադրույք։
IDBank-ի հաճախորդների փորձառության կառավարման բաժնի ղեկավար Սեդա Ավագյանը նշեց, որ պարբերաբար իրականացնելով նմանատիպ արշավներ՝ ցանկանում են հաճախորդների մոտ խթանել գրագետ ու շահութաբեր խնայելու սովորությունը․ «Մեզ համար արդեն գեղեցիկ ավանդույթ է Խնայողության օրը նշել՝ մեր հաճախորդներին հաճելի անակնկալներ մատուցելով։ Այս արշավի շրջանակում էլ ևս մեկ անգամ հիշեցնում ենք խնայողական հաշիվ ունենալու կարևորությունն ու անհրաժեշտությունը», - ասաց Սեդա Ավագյանը։
Բացի սրանից, այն հաճախորդները, որոնք կմոտենան ու բանկում կբացեն խնայողական հաշիվ, բանկի կողմից կստանան խորհրդանշական անակնկալ-նվերներ։
Արշավին չեն կարող մասնակցել այն հաճախորդները, որոնք բանկում արդեն ունեն գործող կամ մինչև 2025թ․ հոկտեմբերի 30-ը ներառյալ ունեցել են ՀՀ դրամով խնայողական հաշիվներ։

Новая кампания к Дню сбережений: IDBank
Копить бывает нелегко, особенно когда вокруг столько новых и привлекательных вещей — модная одежда, недавно открывшиеся рестораны.
Однако, когда у вас есть большая и важная цель, сбережения становятся необходимостью. С IDBank копить легко и выгодно.
В преддверии Дня сбережений, следуя уже ставшему традиционным формату, IDBank объявляет о новом промо.
С 31 октября 2025 года по 31 января 2026 года физические лица, которые не имеют и ранее не имели сберегательного счёта в драмах в IDBank-е, при первом открытии накопительного счёта в драмах в отделениях IDBank или через приложение Idram&IDBank и обеспечении минимального ежедневного остатка в размере 400 000 драмов, будут получать годовую процентную ставку 6% на остаток накопительного счета в течение трех последовательных месяцев.
Руководитель отдела управления клиентским опытом IDBank Седа Авагян отметила, что, регулярно проводя подобные акции, банк стремится поощрять у клиентов привычку грамотно и выгодно копить:
«Для нас уже стало красивой традицией отмечать День сбережений, радуя наших клиентов приятными сюрпризами. В рамках этой акции мы вновь напоминаем о важности и необходимости иметь накопительный счет», — сказала Седа Авагян.
Кроме того, клиенты, которые придут в банк и откроют накопительный счет, получат символические подарки-сюрпризы от банка.
В акции не могут участвовать клиенты, которые уже имеют или имели (включительно по 30 октября 2025 года) накопительные счета в драмах в банке.